Міжкімнатні цегляні стіни в будинку виконують роль термоакумулятора

Міжкімнатні цегляні стіни в будинку виконують роль термоакумулятора - Экопанели из ржаной соломы и тростника

Чому потрібно внутрішні стіни будинку робити з каменю, цегли, саману та подібних матеріалів, а не з легких дерев'яних конструкцій?
Справа в тому, що такі матеріали, як камінь, глина, цегла і т.п. мають властивість теплоакумулятора (або термомаси). Вони здатні довго нагріватися і довго остигати, при цьому теплова інерція може бути дуже високою.

Теплова інерція стін


Відомо, що в зимовий час дуже складно натопити цегельний будинок. Його потрібно топити 2-3 дні, щоб набрати комфортну температуру 20-22°С. Дерев'яний будинок нагрівається через 2-3 години. Але й остигають ці будинки по-різному. Дерев'яний остигає так само швидко, як і нагрівається. А цегляні стіни триматимуть тепло ще 2-3 дні.
Така теплоінерційність дозволяє згладжувати температурні коливання «день-ніч» та «літо-зима». А значить, у будинку буде постійно, цілий рік комфортна температура (або близька до такої). Влітку будинок з внутрішніми цегляними стінами стримуватиме нагрівання приміщення, тому в будинку буде завжди прохолодніше, ніж на вулиці. А взимку процес зворотний: нагріта цегла довго остигатиме і не даватиме повітря в приміщенні швидко охолонеться, і буде, так би мовити, підтримувати оптимальний температурний режим за рахунок накопиченого в собі тепла.
Найпоказовіший експеримент для порівняння – це короткочасне провітрювання будинку.
Будинок, в якому стіни з легких дерев'яних конструкцій, а значить, немає термомаси, після того, як наповниться повітрям вуличної температури, буде тримати цю температуру, і щоб його нагріти (або охолодити), потрібно попрацювати опалювальним приладом (або кондиціонером).
А ось у будинку з цегляними внутрішніми стінами, тобто з термомасою, вуличне повітря відразу нагріватиметься (або охолоджуватиметься) від стін, і дуже швидко прийде до нормальної температури.
Це невелике, але важливе рішення щодо матеріалу внутрішніх стін, допоможе вирішити питання:
• енергоефективність будинку;
• комфорт для проживання людей;
• оптимального режиму роботи опалювального та охолоджувального обладнання;
• значної економії на опаленні та кондиціонуванні.
Застосовуйте правильні рішення під час будівництва свого будинку!
    • Поділитися:
Найбільш популярні статті

Call2action

Хотите узнать больше? Отправьте нам запрос и получите по почте детальную информацию!

Детальніше
Хотите узнать больше? Отправьте нам запрос и получите по почте детальную информацию! - Экопанели из ржаной соломы и тростника