Компанія Екопанель будує екодом у селі Нерубайське Одеської області. Це індивідуальний одноповерховий житловий будинок площею 110 м2 (площа забудови 140 м2). Стіни даного будинку виконані з натуральних матеріалів - очеретяних екопанелей товщиною 600 мм, а перекриття між першим поверхом та горищним приміщенням - з очеретяних екопанелей товщиною 400 мм.
Проект екодому виконала одеська Архітектурно-проектна компанія Ampir https://ampir-odessa.com.ua/. Тому якщо Ви знаходитесь в Одесі, і Ви хочете збудувати екологічно чистий будинок (спочатку зробити проект), то звертайтеся до професіоналів у проектуванні.
За своїми корисними властивостями цей екологічний будинок перевершує всі сусідні та інші будинки, побудовані з традиційних будівельних матеріалів (цегли, бетону, мінвати, пінопласту). Він навіть перевершує будинок із солом'яних панелей, хоча солом'яні будинки теж дуже гарні з погляду екологічної чистоти, енергоефективності та шумоізоляції.
Чим же цікавий очерет для будівництва? І чим очеретяні панелі відрізняються від традиційних будівельних матеріалів?
По-перше, стіни цього будинку на 100% екологічно чисті, вони зроблені з очерету та дерева, і оштукатурені глиняною штукатуркою. Всі ці елементи природні та сприятливо впливають на здоров'я людини. Вони продукують найбільш оптимальний для людини мікроклімат у будинку, що підвищує якість життя. У такій обстановці людина краще висипається, дихає чистішим повітрям і практично не хворіє. Саме поняття "екологічний будинок" - це не тільки чистота матеріалу та його позитивний (або хоча б нейтральний) вплив на людину. Екологічність має на увазі ще такі речі, як:
Докладніше про це у нас є стаття про те, як будинки із солом'яних та очеретяних панелей знижують навантаження на планету. І там же, насамкінець, є Презентація, яку Вам буде цікаво прочитати.
По-друге, очерет, як матеріал стіни, має дуже високий теплоопір, тому в такому будинку дуже невисокі витрати на опалення та кондиціювання. До речі, навіть за відсутності вікон у будинку на етапі будівництва, дуже відчувається прохолода всередині будинку, незважаючи на 30 градусну спеку. А взимку будинок буде суттєво економити енергію на опалення, що, за попередніми розрахунками, становить близько 70% порівняно з цегляними будинками аналогічної площі. Погодьтеся, така економія на опаленні та кондиціонуванні буде дуже доречною за сьогоднішніх тарифів на електроенергію та газ в Україні. Детальні розрахунки для солом'яних екопанелей є у статті: Теплорозрахунок та точка роси у стінах із солом'яних панелей. А властивості очеретяних екопанелей можна знайти в таблиці характеристик матеріалу.
По-третє, будівництво будинку здійснюється за короткий термін. Будинок можна звести за 4-6 місяців. Це досягається завдяки тому, що екопанелі виготовляються на заводі точно в розмір, і на ділянці збираються як конструктор, швидко, зручно, надійно, без залучення дорогої техніки та механізмів. Якби не було в процесі штукатурних (мокрих) робіт, ми б будували будинки за 2 місяці. Але без глиняної або вапняної штукатурки ніяк не можна – це вогне- та біозахист будинку, всіх його конструктивних та ізоляційних елементів. До речі, за рівнем пожежостійкості, будинок з екопанелей, оштукатурений зовні і всередині глиняною штукатуркою, перевершує багато інших будинків. Цей факт підтверджують тести, проведені у різних країнах та в Україні. У ході тесту, стіну із солом'яної екопанелі, поштукатурену глиняною штукатуркою, приставляли до величезної газової печі, температура якої досягала +900°С. Вогонь при такій високій температурі обпалював глину, яка не давала можливості спалахнути дереву та соломі всередині панелі. Екопанелі витримали цей тест протягом 2 годин, що склало максимально можливий показник згідно з пожежними нормами. Докладніше можна дізнатися з цієї статті: Пожежна безпека екодомів із солом'яних та тростинних панелей
По-четверте, вартість екодома з солом'яних або очеретяних екопанелей знаходиться в середньому ціновому діапазоні: дорожче за пінопластові та мінватні каркасні будинки, але дешевші за цегляні та ізокерамічні блокові будинки (Ізотерм і подібні йому блоки). Ціна будинку з пресованої соломи становить 500-600 доларів за м2 (у вартість входить фундамент, стіни, штукатурка, внутрішні цегляні стіни, вікна, двері, комунікації, дах тощо). Багато хто говорить, що це ціна будинку з соломи під ключ, але ми це називаємо "під оздоблення", тому що сюди не входить сантехніка, плитка, прилади та ін. Крім цього, у нас є опція: Ви можете замовити у нас комплект солом'яних блоків для Вашого будинку та за Вашим проектом. Це означає, що щоб купити будинок із солом'яних панелей, Ви можете купити солом'яні панелі (або очеретяні) та змонтувати їх самостійно. А ще ми проводимо акції, і ось одна з них – Акція на солом'яні екопанелі. Звертайтеся, і ми допоможемо Вам не лише збудувати будинок Вашої мрії, але й заощадити на будівництві.
В одній із попередніх статей ми описували етапи будівництва будинку. Порядок цих етапів потрібно дотримуватися, інакше Ви даремно витратите свою енергію творення, а якщо пропустите якісь етапи – то можете втратити фінанси. Такі випадки бувають, наприклад, якщо замовник заощадив на геології/геодезії, а на ділянці виявився проблемний ґрунт. Тому підходите до будівництва будинку з екопанелей розумно, адже найчастіше люди будують один раз і на все життя.
І останнє. Велике і настійне прохання до всіх бажаючих придбати будинок з природних матеріалів: Будь ласка, прочитайте розділ Питання та відповіді, в якому описані питання, що найчастіше зустрічаються про нашу технологію та екопанелі взагалі. Частково і з картинками є у статті Часті питання будівництва будинку з натуральних матеріалів. І в поповнюваному розділі Питання та відповіді.
Ви пам'ятаєте про що назва статті? У заголовку ми обіцяли розповісти про перекриття будинку в Одесі. Так ось, перекриття зроблено з очеретяних екопанелей завтовшки 400 мм. Декілька елементів з довжиною 5,2 м, та решта близько 5, 4 та 3,5. Ми можемо перекривати прольоти близько 6-7 метрів. Тепер трохи про конструктив і про те, наскільки він надійний. У кожної екопанелі бічна стінка складається із двох дощок 200*50 мм, розташованих одна над іншою. І коли дві екопанелі стикуються між собою, то виходить збірний брус із загальним перетином 400*100. Як Ви думаєте, наскільки високу несучу здатність може мати брус такого перерізу? Думаємо, що відповідь очевидна. А значить, можна бути спокійними за конструкцію такого будинку. І ще трохи фото:
Глиняная штукатурка в доме из соломенных и тростниковых панелей
Тепловые насосы для отопления и горячего водоснабжения, или как не зависеть от газа
Дома из соломенных и тростниковых панелей снижают "нагрузку на нашу планету"
Осмотритесь у нас на сайте, почитайте статьи и информацию в основных разделах, и, мы уверены, Вам понравится наша технология и материалы. А если нужно подробнее, заполняйте форму, и мы с Вами свяжемся в самое ближайшее время!
Детальніше