На сьогоднішній день в Україні вже збудовано багато енергоефективних екологічно чистих будинків з екопанелей: і з житньої соломи, і з очерету, і з конопляного багаття. Але вперше будується будинок із товщиною екопанелей 600 мм.
Екопанелі товщиною 600 або 700 мм дозволяють будувати пасивні будинки, тобто такі, які значно в рази заощаджують енергію на опалення взимку або охолодження (кондиціювання) влітку.
Хазяїн даного будинку - професійний будівельник з 15-ти річним стажем, сам будує приватні будинки та котеджі - вирішив собі будувати екологічно чистий, енергоефективний будинок з екопанелей. А щоб будинок був дуже теплим, він вибрав товщину панелі 600 мм. За такої товщини солом'яних стін будинок стає енергопасивним і відповідає німецькому стандарту Passivhaus* (* – див. посилання в кінці статті).
Компанія Ecopanel (ecopanel.com.ua) не тільки виробляє екопанелі, а й будує з них екодом по всій Україні.
Кожен клієнт може замовити будівництво власного екологічно чистого енергоефективного будинку під ключ або замовити окремо домокомплект з екопанелей для самостійного складання.
Завод Ecopanel виробляє екопанелі товщиною 400, 500, 600 та 700 мм з двома видами утеплювача.
- З очерету;
- З житньої соломи.
Це дає Вам суттєві переваги, на відміну від традиційних технологій та матеріалів:
Екопанелі виготовлені з природних матеріалів (дерево, солома, очерет), що забезпечує 100% екологічну чистоту. Після складання коробки будинку панелі оштукатурюються глиняною або вапняною штукатуркою, яка також є природним натуральним матеріалом.
Висока енергоефективність будинку з екопанелі обумовлена високими теплоізоляційними характеристиками очерету або житньої соломи. Такий будинок у середньому в 3 рази має найкращу теплоізоляцію. Це означає, що господарі будинку будуть сильно економити на опаленні та кондиціонуванні.
Екопанелі випускаються чітко за проектними розмірами, привозяться повним комплектом та збираються у коробку будинку, як конструктор. Коробку будинку площею 100 квадратних метрів можна зібрати за 3-6 днів. Загальний термін будівництва будинку від фундаменту до оздоблювальних робіт складає 4-6 місяців. Більшість часу займають штукатурні роботи.
Вартість будівництва будинку з екопанелей хоч і дорожча за будинки з пінопласту і мінеральної вати, але дешевша за керамічні блоки і піноскло, і знаходиться на рівні вартості газобетонних і цегляних будівель.
Паропроникність стін будинку з очерету або житньої соломи дозволяє обійтися без систем вентиляції та рекуперації. В даному випадку, тростина та солома самі виконують роль природного рекуператора: вони відкриті для повітрообміну, але при цьому не пропускають тепло.
Висока сейсмостійкість дозволяє будувати будинки у сейсмоактивних зонах. Будинок з екопанелей із житньої соломи витримує землетрус магнітудою 10 балів, не втрачаючи своєї несучої здатності.
Несуча здатність екопанелей дозволяє будувати будинки поверховістю до 3 поверхів без додаткових несучих елементів.
Біопозитивність (позитивний вплив на живі організми) соломи та тростини доведена численними дослідженнями. Результати досліджень показують, що людина та тварини мають кращі показники здоров'я, самопочуття та репродуктивності, менше потрібно часу на відпочинок та сон, нормалізуються всі процеси в організмі. Очерет, солома і глина мають асептичні властивості і пов'язують шкідливі речовини та хвороботворні мікроорганізми.
Звукоізоляція очеретяних та солом'яних екопанелей становить близько 54 дБ. Екопанелі надійно захищають внутрішній простір будинку від шуму та сторонніх звуків з вулиці, що значно підвищує комфорт та спокій у будинку.
Пожежна безпека будинків з екопанелей з житньої соломи та тростини забезпечується шаром глиняної штукатурки від 3 см і більше. Оштукатурені екопанелі витримують 1,5 години прямого впливу відкритого вогню при температурі +900°С і при цьому вони не горять і не втрачають здатності, що несе, що підтверджується сертифікатами в Європі (клас горючості B-s1, d0).
Захист від комах та гризунів у будинку з екопанелей забезпечений завдяки наступним властивостям:
Житню солому і тростину в природі ніхто не їсть і не селиться в них, через високий вміст кремнезему (більше 72%), житня солома і очерет непридатні в їжу, дуже гіркі і жорсткі.
В екопанелях житня солома та тростина сильно спресовані і перебувають у напруженому стані, що не дає гризунам можливості зробити гніздо.
Зовні та всередині екопанелі обов'язково штукатуряться глиняною штукатуркою з використанням штукатурних сіток, що створює додаткову перешкоду.
У верхній шар штукатурки додається вапно, яке відлякує тварин і комах.
Відносна вологість у будинках з екопанелей завдяки глиняній штукатурці завжди знаходиться на рівні 50%. Глина – природний регулятор вологості, може вбирати в себе зайву вологу з повітря і віддавати її, якщо вологість повітря знизилася. У будинку з екопанелей не потрібні зволожувачі повітря.
Глиняная штукатурка в доме из соломенных и тростниковых панелей
Тепловые насосы для отопления и горячего водоснабжения, или как не зависеть от газа
Дома из соломенных и тростниковых панелей снижают "нагрузку на нашу планету"
Свяжитесь с нами, напишите Ваши вопросы, и мы отправим Вам более детальную информацию о нашей технологии и материалах строительства экодомов из натуральных материалов: ржаной соломы и тростника.
Детальніше