Президент України, Петро Порошенко, 20 липня 2017 року підписав законопроекти “Про енергетичну ефективність будівель” та “Фонд енергоефективності (ФЕ)”. В результаті, вже найближчим часом в Україні може запрацювати ринок енергоефективності. Професійні аудитори оцінюватимуть стан будівель і визначатимуть, як “врятувати” багатоповерхівки від тепловтрат.
Президент України, Петро Порошенко, 20 липня 2017 року підписав законопроекти “Про енергетичну ефективність будівель” та “Фонд енергоефективності (ФЕ)”. В результаті, вже найближчим часом в Україні може запрацювати ринок енергоефективності. Професійні аудитори оцінюватимуть стан будівель і визначатимуть, як “врятувати” багатоповерхівки від тепловтрат.
На початку року прем'єр-міністр Володимир Гройсман поділився підрахунками: якби Україна не витрачала долари на імпорт газу, національна валюта зміцнилася до 18,5 гривні за долар. І така можливість є, упевнені у Єврокомісії. Якщо провести масштабну термомодернізацію та наростити видобуток газу, можна повністю відмовитись від імпорту блакитного палива.
Щоправда, на це доведеться витратити мільярди доларів. Повна термомодернізація типової житлової багатоповерхівки коштуватиме п'ять-вісім мільйонів гривень. А таких в Україні – тисячі. За оцінками ДПЕК ЕСКО, 85% багатоповерхівок у Києві потребують тепомодернізації. Причому, серед них не лише "хрущовки", а й деякі новобудови. “Нещодавно ми проаналізували енергоспоживання будівель 16 тисяч клієнтів-юросіб “Кієенерго”. І виявили 1000 будівель, які можуть у середньому вп'ятеро заощадити на опаленні, якщо проведуть енергоефективні заходи. Сумарна економія за рік за такими будинками може становити близько 100 мільйонів гривень на опаленні”, – розповідає директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.
Крім того, велика кількість тепла втрачається у бюджетному секторі – будинках шкіл, садків, місцевих адміністрацій, органів виконавчої влади тощо. “Сотні бюджетних будівель у Києві можуть заощадити на опаленні від 2 до 10 разів. І це лише у Києві. У регіонах, швидше за все, ситуація ще складніша. Щоб кошти державного бюджету більш ефективно та прозоро витрачалися, звичайно ж, варто розпочинати термомодернізацію у бюджетному секторі з проведення енергоаудитів”, – зазначає експерт.
Просунутися до енергоефективності в уряді розраховують за рахунок запуску ФЕ та прийняття законів "Про комерційний облік комунальних послуг" (детальніше про нього можна прочитати тут), "Про житлово-комунальні послуги" та "Енергетичну ефективність будівель".
З бюджету України до Фонду спрямують 800 мільйонів гривень, 25 мільйонів євро виділить Німеччина та ще 100 мільйонів євро – Європейський союз. Кошти спрямують на кредити для власників приватних будинків та ОСББ. Перед тим, як взяти участь у програмі, вони мають обрати продукт фонду та провести енергоаудит.
Професійний аудитор визначить, які заходи потрібно провести та складе кошторис. Після цього документи необхідно подати до банку, який видасть кредит на оплату роботи підрядників та матеріали. Після закінчення роботи Фонд проведе ще один енергораудит, щоб перевірити результат модернізації.
Відповідно до закону “Про енергетичну ефективність будівель”, сертифікат енергоефективності мають отримати: новобудови, будинки місцевої та державної влади, бюджетні установи, якщо проводиться модернізація. Платитимуть за енергоаудит та сертифікат власники будівлі. Щоправда, у законі уточнюється: документи почнуть перевіряти лише на початку наступного року. При цьому отриманий документ дійсний 10 років. Порушникам загрожує штраф – від 3400 до 5100 гривень.
Джерело: http://www.segodnya.ua/economics/gkh/kak-zhizn-ukraincev-izmenyat-novye-kommunalnye-zakony-prezident-podpisal-dva-vazhnyh-dokumenta–1040597.html
Глиняная штукатурка в доме из соломенных и тростниковых панелей
Тепловые насосы для отопления и горячего водоснабжения, или как не зависеть от газа
Дома из соломенных и тростниковых панелей снижают "нагрузку на нашу планету"