У 2018 році ми розпочали будівництво будинку в Одесі. Це одноповерховий екодом, зі стінами товщиною 600 мм та перекриттями товщиною 400 мм із очеретяних екопанелей. Загальна площа будинку становить 140 м2, при вході в будинок є велика тераса, а всередині будинку передбачена дров'яна піч, яка буде використовуватися і для обігріву, і для приготування їжі.
Це вже не перший наш проект з очеретяних екопанелей із такою товщиною стіни. Очеретяний будинок не тільки на 100% екологічний, довговічний і практичний, але і дуже енергоефективний, а це означає, що взимку в ньому буде дуже тепло, а влітку прохолодно. Будинок дозволить знизити енергоспоживання на опалення та кондиціювання на 80% порівняно з аналогічним за площею будинком із цегли.
Технологія будівництва з очеретяних екопанелей ще цінна тим, що стіни та перекриття будинку паропроникні, тобто "дихають", що природним чином регулює вологість та газообмін у будинку. Глиняна штукатурка, якою покриваються стіни, також сприяє регулюванню вологості. Вапно і глина в штукатурному шарі виконують роль антипірена і антисептика, а також знімають статичну напругу в повітрі, що тримає в облогу пил і очищає повітря всередині будинку. Таким чином, стіни з очеретяних екопанелей виступають природним рекуператором енергії. Вони виконують цю функцію природно і не вимагають додаткових енерговитрат.
І, звичайно, одне з головних питань, яке цікавить багатьох людей, це ціна питання. Вартість будівництва екобудинок знаходиться в середньому ціновому діапазоні, на рівні будинків з газобетонних блоків. При цьому покупець отримує екологічне, енергоефективне рішення преміум рівня, з показниками теплоізоляції відповідними Passive house, тільки плюс до цього ще багато додаткових переваг. Докладніше про очеретяні екопанелі та будівництво екодомів читайте в розділі Продукція та Послуги. А в розділі Статті можна отримати багато корисної інформації про використання природних матеріалів у будівництві.
Глиняная штукатурка в доме из соломенных и тростниковых панелей
Тепловые насосы для отопления и горячего водоснабжения, или как не зависеть от газа
Дома из соломенных и тростниковых панелей снижают "нагрузку на нашу планету"
Обращайтесь к нам, заполните форму для связи, и мы обязательно свяжемся с Вами!
Детальніше